Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Maj 2022 Czerwiec 2022 Lipiec 2022
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Księgi miejskie i wszystkie ważniejsze dokumenty dotyczące Ciechanowa spłonęły w pożarze w 1476 r.

Potrzebujesz skręcić krzesło, przybić deskę, zrobić huśtawkę, wyremontować płot? Po gwoździe, śrubki, nakrętki, haki oraz inne metalowe złączki zaprasza VISNAR Centrala Narzędziowa. Blisko centrum. Szeroki wybór asortymentu.

Rewitalizacja pasażu Konopnickiej: stan prac

Rewitalizacja pasażu Konopnickiej: stan pracRoboty budowlane związane z miejską inwestycją w zagospodarowanie pasażu im. Marii Konopnickiej wraz z przyległym terenem są chwilowo wstrzymane ze względu na konieczność przeprowadzenia w pierwszej kolejności modernizacji infrastruktury, której administratorem jest Energa Operator oraz z powodu niesprzyjającej pogody. Gdy tylko pogoda się poprawi oraz gdy spółka przeprowadzi wymianę okablowania, prace budowlane zostaną wznowione.

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców o pasaż Marii Konopnickiej, ratusz przedstawia stan robót i obecną sytuację. Energa Operator S.A. – administrator sieci energetycznej – na początku grudnia poinformowała miasto oraz generalnego wykonawcę robót przedsiębiorstwo PRASBET o planowanej modernizacji infrastruktury na terenie przebudowywanego pasażu. Modernizacja ta będzie polegała na sukcesywnej wymianie kilku ważnych kabli podziemnych biegnących od istniejącej stacji transformatorowej do poszczególnych odbiorców. Administrator sieci zamierza wykorzystać moment, w którym nie ma nawierzchni i wymienić stare okablowanie zarówno niskiego napięcia jak również kable przesyłowe średniego napięcia. Zlikwidowany zostanie duży, nieestetyczny, zaburzający przestrzeń budynek trafostacji, a jego funkcję przejmie nowe urządzenie w formie kontenerowej, zainstalowane w innym miejscu – poza główna osią widokową pasażu. Terenowy oddział Energa Operator S.A., odpowiedzialny za przestawienie trafostacji oraz wymianę okablowania, zobowiązał się do zorganizowania tych przedsięwzięć w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców.
Przeprowadzenie robót instalacyjnych wymaga szczegółowych uzgodnień oraz decyzji o pozwoleniu na budowę. Wydział Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Ciechanów przygotowuje decyzję dotyczącą warunków zabudowy a równolegle opracowywana jest dokumentacja projektowa. Miasto zmuszone było do zawieszenia terminu wykonania zadania inwestycyjnego do czasu uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę trafostacji.
Zgodnie z uchwałą podjętą podczas grudniowej sesji Rady Miasta realizacja i zakończenie zadania inwestycyjnego zostało przeniesione na 2017 rok.
Podkreślić należy, że wstrzymanie robót dotyczy wyłącznie tego obszaru budowy, na którym znajduje się trafostacja wraz z okablowaniem podlegającym przebudowie. Na pozostałym obszarze niektóre elementy miejskich robót inwestycyjnych częściowo zostały ukończone, część prac zostanie wznowiona, gdy tylko miasto otrzyma zapewnienie o braku przebiegu okablowania oraz gdy pozwolą na to warunki pogodowe. Obecnie grunt jest zamarznięty, co uniemożliwia prawidłowe wykonanie podbudowy drogowej.
W ramach zagospodarowania pasażu im. Marii Konopnickiej wraz z przyległym terenem pojawi się nowa nawierzchnia z płyt kamiennych i kostki betonowej, planowane są nowe nasadzenia i elementy małej architektury. Powstanie siłownia zewnętrzna, parking, oświetlenie a w miejscu zegara słonecznego na ul. Warszawskiej utworzona będzie fontanna. Prace podzielono na etapy, w pierwszej kolejności wykonany zostanie odcinek wokół garaży za budynkiem przy ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych 14. Następnie odcinek  od ul. Warszawskiej do ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych, który stanowił będzie reprezentacyjną część komunikacyjną o podwyższonych walorach estetycznych nawiązujących wizualnie do ul. Warszawskiej. Na terenie między blokami powstanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej imitującej granit. Tam znajdować się będą nowe miejsca parkingowe oraz dojazd do garaży. Pojawi się również urządzenie zabawowe dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Zegar słoneczny z ul. Warszawskiej zostanie przeniesiony do parku im. Marii Konopnickiej. Jego miejsce zajmie podświetlana fontanna z niecką w obudowie z kamienia naturalnego w formie siedziska.
Zastosowane rozwiązania wpiszą się w działania związane z ożywieniem ul. Warszawskiej.

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Wydarzenia Rewitalizacja pasażu Konopnickiej: stan prac

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl