Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Czerwiec 2020 Lipiec 2020 Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Najstarsza pieczęć Ciechanowa pochodzi z roku 1482. Pierwszy wyraźny herb znajduje się na pieczęci z 1533 roku, w polu pieczęci widnieje postać św. Piotra trzymającego klucz w lewej ręce.

Spawarki, wiertarki, młotki oraz inne narzędzia do swojej Firmy znajdziesz w Centrali Narzędziowej VISNAR. Duże rabaty

Nowy kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 3 oficjalnie otwarty

Nowy kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 3 oficjalnie otwartyBoisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, 200-metrowa czterotorowa bieżnia okólna z wyposażeniem lekkoatletycznym, dwa boiska wielofunkcyjne do mini gier zespołowych (piłka siatkowa, koszykowa, ręczna) o nawierzchni poliuretanowo-gumowej, siłownia zewnętrzna i plac zabaw to elementy otwartego dziś nowego kompleksu sportowego przy ul. 17 Stycznia 17 w Ciechanowie.

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 323 700 zł, w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego na rok 2016. Program ten tworzony jest w oparciu o Program Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przyznanie rządowego dofinansowania zarekomendował 25 kwietnia Zarząd Województwa Mazowieckiego. Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,4 miliona złotych. Prace rozpoczęły się pod koniec lipca.
„Dziś można powiedzieć, że ten nowy obiekt to sportowa wizytówką naszego miasta. Zastosowano tu nowoczesne rozwiązania, dzięki którym warunki do ćwiczeń, do gry, do prowadzenia treningów są na bardzo wysokim poziomie. Kolejną sportową inwestycją będzie bieżnia lekkoatletyczna, na którą również otrzymaliśmy dofinansowanie. Ciechanowski sport rozwija się, miasto poprzez systematyczne stwarzanie coraz lepszych warunków i możliwości wspiera sportowo utalentowanych ludzi. Na tego typu obiektach mogą rozwijać się przyszli profesjonaliści, jak również wszyscy uprawiający sport hobbystycznie i rekreacyjnie” – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński, który uczestniczył w otwarciu kompleksu. W otwarciu wziął udział również marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
„Ten obiekt sportowy jest przykładem skutecznych działań w ubieganiu się o zewnętrzne dofinansowanie. Ciechanów bardzo dobrze sobie w tym radzi. Cieszę się, że korzystacie z tego typu szans, bo jak widać warto. Podczas moich wizyt w Ciechanowie często mówiliśmy o środkach, inwestycjach, teraz widzimy namacalne efekty pomysłów, dążeń, po prostu zrealizowany plan” – powiedział marszałek.
Z kompleksu przy szkole korzystać będą nie tylko uczniowie, będzie on ogólnodostępny. „Takie miejsca są potrzebne przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Kompleks służyć będzie naszej młodzieży, jak również mieszkańcom naszego miasta. Budowa tego typu obiektu rekreacyjno-sportowego umożliwia jednocześnie aktywność fizyczną grupom międzypokoleniowym  - rodzicom z dziećmi, dziadkom z wnukami.  Jestem pewna, że będzie to doskonała alternatywa dla spędzenia wolnego czasu” - mówiła dyrektor Gimnazjum nr 3 Anna Zadrożna.
Na konferencji poprzedzającej symboliczne przecięcie wstęgi, prezydent zaprezentował zdjęcia sprzed inwestycji w teren przy gimnazjum, sprzed około pół roku. „Tak wyglądała ta przestrzeń pod koniec kwietnia i na początku czerwca. Boisko porośnięte mleczami – przypominające łąkę, żużel, nierówności, które w deszczowe dni zamieniały się w kałuże to już przeszłość. Miejsce to bardzo szybko całkowicie zmieniło swoje oblicze” – podkreślał prezydent Kosiński.
Prezydent podkreśla, że inwestycja ma wyjątkowy charakter z dwóch powodów. Stanowi pierwszą inwestycję w infrastrukturę sportową w Ciechanowie, która miała całościowy, systemowy charakter, gdyż po raz pierwszy powstała pełna dokumentacja zagospodarowania całego terenu na różne potrzeby rekreacyjno-sportowe i została zrealizowana podczas jednej inwestycji. Z kolei powstała bieżnia jest pierwszą w Ciechanowie bieżnią okólną.
„Budowa tego kompleksu realizowana była w oparciu o wcześniej przeprowadzoną diagnozę stanu istniejącego. Na każdym etapie brano pod uwagę istniejącą już infrastrukturę, przyjęto również założenie o maksymalnym wykorzystaniu dotychczasowej bazy. Wykorzystano wszystkie dotychczasowe podbudowy. Z uwagi na znaczny stopień zużycia wierzchniej warstwy stumetrowej poprzedniej bieżni,  wymieniono tylko samą nawierzchnię, z zachowaniem istniejącej podbudowy. Te elementy nawierzchni z 2006 roku, które nadawały się jeszcze do wykorzystania – a były to niewielkie ilości – zostały w pełni zagospodarowane przez MOSiR. Wykorzystanie istniejących podbudów i elementów dotychczasowej infrastruktury pozwoliło na  obniżenie kosztów  inwestycji  o blisko 60 tys. zł” – powiedział dyrektor MOSiR Jerzy Omieciński.
Po oficjalnym przecięciu wstęgi na bieżni, w szkole na sali gimnastycznej została zorganizowana część artystyczna z udziałem uczniów gimnazjum.
Po oficjalnej części programu na nowym boisku rozegrany został mecz między drużyną urzędników a nauczycielami. W pierwszym zespole grali między innymi prezydent, radni miejscy, dyrektor MOSiR. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 17:2 dla drużyny urzędników.

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Wydarzenia Nowy kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 3 oficjalnie otwarty

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl