Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Luty 2019 Marzec 2019 Kwiecień 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

W rejonie ulicy Warszawskiej wzniesiono murowany kościół św. Ducha (erygowany w 1553 roku) – od XVIII wieku była to już tylko ruina, rozebrana ostatecznie po 1797 roku. Kościół św. Ducha znajdował się w rejonie ulicy Warszawskiej w okolicach posesji nr 27 a.

Potrzebujesz skręcić krzesło, przybić deskę, zrobić huśtawkę, wyremontować płot? Po gwoździe, śrubki, nakrętki, haki oraz inne metalowe złączki zaprasza VISNAR Centrala Narzędziowa. Blisko centrum. Szeroki wybór asortymentu.

Marzenia się spełniają... Wywiad z Sylwią Gajewską niepełnosprawną fotomedelką z pasją!

Marzenia się spełniają... Wywiad z Sylwią Gajewską niepełnosprawną fotomedelką z pasją!Sylwia jest prześliczną 20-latką pochodzącą z Ciechanowa. Mimo choroby z którą związana jest od urodzenia optymistycznie patrzy na świat i zaparcie walczy o rzeczy niemożliwe. Fotomodelka, fotograf, dziennikarka - zawsze uśmiechnięta, realizuje krok po kroku wszystkie swoje pasje i marzenia. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Sylwią Gajewską - niezwykle inspirującą osobą na której przykładzie z radością piszemy, iż "Marzenia naprawdę się spełniają..."

Sylwia: "W życiu nie można spocząć na laurach i stanąć w miejscu, trzeba ciągle "iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze, aż do końca."

Autor zdjęcia: Gosia WojciechowskaeCiechanow.pl: Kiedy po raz pierwszy rozpoczęła się Twoja przygoda z fotomodelingiem?

Już jako mała dziewczynka uwielbiałam się stroić i wygłupiać przed aparatem. Na poważnie zaczęłam się tym interesować w 2009roku, w wieku 16 lat. Wtedy zapragnęłam spróbować swoich sił i urzeczywistnić marzenia małej dziewczynki.  Zaczęło się od  założenia konta na portalu dla modelek, gdzie wstawiłam kilka naturalnych nieprofesjonalnych zdjęć. Założyłam też wątek „Niepełnosprawność a fotomodeling” i zapytałam ludzi co o tym myślą,  jaka mają opinie na ten temat. Okazało się, że wszyscy jak najbardziej byli na tak. Po kilku tygodniach, tak naprawdę zanim się obejrzałam znalazłam się w rękach fotografa i pozując stanęłam przed obiektywem aparatu. Nie byłoby w tym nic  nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jestem osobą niepełnosprawną i  od urodzenia choruję na artrogrypozę.

eCiechanow.pl: Artrogrypoza - opowiedz proszę naszym czytelnikom coś więcej o tej chorobie. Jak sobie z nią radzisz na co dzień?

Od urodzenia choruję na artrogrypozę. Mam ograniczoną ruchomość stawów i dużo przykurczy w związku z tym wiele codziennych czynności sprawia mi trudność. Jednak z uporem dążę do jak największej samodzielności. Mam własne plany i marzenia, które realizuję. Na co dzień studiuję ekonomię  i staram się żyć jak każda inna 20-latka. Dzięki otaczającym mnie fantastycznym ludziom, często zapominam o tym, że jestem chora.

Autor zdjęcia: Gosia WojciechowskaeCiechanow.pl: Jak zapamiętałaś swoją pierwszą sesję zdjęciową?

Moja pierwsza sesja była latem w 2009 roku na Dworku Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze.  Było lato, piękna pogoda.  Ludzie w parku przyglądali się nam z zaciekawieniem.  Pamiętam, że byłam bardzo podekscytowana i ciekawa jak sobie poradzę. Okazało się, że świetnie daję radę, i że czuję się swobodnie przed obiektywem, a fotograf był pełen podziwu i wręcz nie wierzył, że pozuję pierwszy raz.


eCiechanow.pl: Za Tobą wiele profesjonalnych sesji i pełne portfolio. Czy po tylu latach nadal lubisz pozować przed aparatem?

Przed obiektywem aparatu czuję się jak przysłowiowa „ryba w wodzie” i niezależnie od tego ile lat minęło zawsze przed każdą sesją towarzyszą mi niezmiennie te same pozytywne emocje. Przygoda z modelingiem pozwoliła mi przede wszystkim w pełni zaakceptować swoje ciało i to jaka jestem, dodała mi odwagi i pewności siebie. Stałam się osobą bardziej otwartą na świat i nowe doświadczenia. Jest dla mnie też taką próbą pokazania ludziom, że  warto mieć marzenia,  że osoba chora też może wiele osiągnąć, realizować się i brać z życia garściami.

eCiechanow.pl: Co czujesz gdy patrzysz na swoje zdjęcia?

Patrząc na swoje zdjęcia jestem przede wszystkim szczęśliwa, że odważyłam się iść za marzeniem, że mogę robić to co kocham i realizować się w tym.

Autor zdjęcia: Maciej Osika "Człowiek - dzieło sztuki"eCiechanow.pl: Jak reaguje otoczenie na wiadomość, że jesteś niepełnosprawną fotomodelką? Czy spotkałaś się kiedyś z negatywnym odbiorem swojej twórczości?

Sądzę, że ludzie w dzisiejszych czasach boją się inności i nie każdy ją akceptuję. Dlatego postanowiłam udowodnić sobie i przede wszystkim ludziom, że mimo przeciwności losu, mimo wielu kłód rzucanych nam pod nogi przez życie warto walczyć o marzenia, realizować swoje pasję, plany i robić to co się kocha, bez oglądania się na innych.  Ludzie wcale nie reagowali i nie reagują negatywnie . Od początku czuję wsparcie wielu osób, przede wszystkim przyjaciół, ale również wielu ludzi, których nie miałam okazji poznać w Realu, a którzy bardzo mi kibicują i podziwiają za co bardzo im dziękuję.


eCiechanow.pl: Czy choroba może motywować? Czy czujesz się dzięki niej silniejsza?

To że jestem chora jak widać nie przeszkadza mi w realizacji marzeń. Jestem taką samą dziewczyną jak każda inna 20-latka. Uwielbiam się dobrze bawić, spotykać z przyjaciółmi, poznawać nowych ludzi, chodzić na zakupy,malować się i zawsze dobrze wyglądać. Mam takie same marzenia, uczucia i pragnienia jak każda zdrowa osoba. Wizualnie może różnię się od ludzi, ale to sprawia, że na swój sposób jestem wyjątkowa <śmiech>.  Choroba nie utrudnia mi realizacji marzeń - wręcz przeciwnie. Determinuje mnie do działania i realizacji celów. Jestem dowodem na to ,że nie należy się poddawać.

eCiechanow.pl: Opowiedz nam proszę jeszcze o swoich innych pasjach. Wiemy, że lubisz fotografować i pisać...

Zawsze i wszędzie noszę ze sobą aparat. Uwielbiam chwytać chwilę, na pozór ulotną, która dzięki fotografii może być wieczna i przypominać miłe przeżycia. Moją ulubioną dziedziną jako fotografa-amatora jest makro, zaś inspiracją staje się dla mnie życie, świat, doświadczenia oraz ludzie, których miałam okazję poznać. Nie byłabym sobą gdybym nie chciała spróbować czegoś nowego i od niedawna jestem dziennikarką i robię wywiady dla kobiecego portalu Feszyn.com . Jest to dla mnie kolejne fajne doświadczenie, ponieważ daje możliwość poznania gwiazd i wielu ciekawych ludzi i ich historii.

Autor zdjęcia: Gosia Wojciechowska

eCiechanow.pl: Co uważasz jest do tej pory Twoim największym osiągnięciem?

Moim zdaniem osiągnęłam bardzo dużo. Bez odwagi i dużego dystansu do samej siebie oraz bez wsparcia moich bliskich i przyjaciół byłoby to trudne. Udało mi się spełnić jedno z moich marzeń- stanąć przed obiektywem aparatu i sprawdzić się w roli fotomodelki.

eCiechanow.pl: Na swoim blogu napisałaś, że cieszysz się gdy możesz podarować komuś uśmiech i wyczarować go na innej twarzy. Skąd w Tobie tyle energii by mimo swojej niepełnosprawności zarażać optymizmem innych ludzi?

Dzięki chorobie patrzę na ludzi i świat inaczej. Wiem co jest w życiu ważne. Najważniejsze są takie wartości jak przyjaźń, miłość ,rodzina , akceptacja innych takimi jacy są, a przede wszystkim samej siebie, bez względu na to co mówią inni. Jestem po prostu bardzo pogodną i uśmiechniętą osobą i chciałabym obdarować swoim uśmiechem i wewnętrzną siłą wszystkich ludzi, aby w każdej sytuacji umieli dostrzegać same pozytywne strony. Myślę, że największą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie, a im więcej posiadamy w sobie radości tym doskonalsi i lepsi jesteśmy.;)


Autor zdjęcia: Gosia WojciechowskaeCiechanow.pl: Jesteś przykładem osoby, która wbrew przeciwnościom losu realizuje wszystkie swoje pasje. Co mogłabyś doradzić innym kobietom które tak jak Ty chciałyby coś w życiu osiągnąć?

Chciałabym wszystkim przede wszystkim powiedzieć: Nie rezygnujcie z marzeń! One dają nam możliwość rozwijania się, poznawania nowych ludzi i ciekawych miejsc na ziemi . Ludzie bez marzeń są ludźmi biednymi. Każdy powinien dać sobie szanse i dążyć do tego, aby rzeczy niemożliwe stały się możliwe. „W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu” Bardzo lubię ten cytat i mogę powiedzieć, że jest on moją dewizą. W życiu nie chodzi o to, aby poddać się kiedy tylko los przynosi coś złego. Nie sztuką jest się poddać, sztuką jest się podnieść i stanąć oko w oko z przeciwnościami losu.

eCiechanow.pl: Czy posiadasz receptę na szczęście?

Moją receptą na bycie szczęśliwą jest mieć przy sobie wyjątkowych ludzi. Szczęściem  jest mieć przyjaciół i  wiedzieć, że się jest im potrzebnym. . Cieszę się z wszystkiego dobrego co mnie spotka, nawet z tego, że ktoś nieznajomy się do mnie uśmiechnie, z tego że udało mi się spełnić swoje marzenia, ze jest ładna pogoda i że  kogoś z moich przyjaciół spotkało coś dobrego. Nie potrzebuję ogromnej wygranej w totka, żeby być szczęśliwą. Pieniądze w dzisiejszych czasach są bardzo potrzebne, lecz nie zapewniają nam pełni szczęścia, bo prawdziwych przyjaciół nie da się kupić. Myślę, że szczęście jest zawsze tam, gdzie człowiek je widzi i potrafi dostrzec.

eCiechanow.pl: Twoje motto brzmi: " W życiu nie można spocząć na laurach i stanąć w miejscu, trzeba ciągle "iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze, aż do końca." Zdradzisz nam swoje marzenia które chciałabyś spełnić w najbliższej przyszłości?

Marzy mi się powstanie agencji dla niepełnosprawnych modelek. Obecnie w Polsce nie ma agencji, które interesują się kobietami z niepełnosprawnością, a te, które są, mają swoje kryteria. Często osoba z niepełnosprawnością nie jest w stanie im sprostać. Być na okładce Vogue to jest marzenie! Pragnę mieć profesjonalne sesje i projekty uświadamiające osobom przede wszystkim z niepełnosprawnością,  że nie wolno rezygnować z marzeń.   Ale co do przyszłości.. Czas pokaże ;)


eCiechanow.pl: Bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy zdrowia i dalszych sukcesów oraz realizacji wszystkich planów!

Autor zdjęcia: Maciej Osika "Człowiek - dzieło sztuki"

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do przeczytania bloga (http://sylwiagajewska.blogspot.com/) w którym Sylwia dzieli się swoim doświadczeniem życiowym, przemyśleniami, swoimi marzeniami oraz ich realizacją. Blog ten jest niezwykle inspirującą formą przekazu dla wszystkich, nie tylko osób niepełnosprawnych. Z pewnością Sylwia jest osobą z której warto czerpać inspirację, pogodę ducha i motywację do walki czego wszystkiego Wam życzymy!

Sylwia: "Nie usiłuj podobać się wszystkim. Zacznij podobać się samej sobie. I szanuj własne marzenia. Bo siła jest kobietą... ;)"

Zdjęcia wykonane przez Macieja Osika "Człowiek - dzieło sztuki" oraz Gosię Wojciechowską

Redakcja

 

Komentarze 

 
-2 #11 assssssssss 2017-04-24 09:12
Cytuję Maju:
Wy kurwy niepełnosprawne [censored] was warzywa!!!!1!!!!1
[censored]aaaaa aaaAAAAAAAAAAA

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz
Cytować
 
 
-1 #10 assssssssss 2017-04-24 09:12
Cytuję Śliski:
Kur.wa

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz
Cytować
 
 
-1 #9 Śliski 2017-04-24 09:04
Kur.wa
Cytować
 
 
-1 #8 Maju 2017-04-24 09:03
Wy kurwy niepełnosprawne [censored] was warzywa!!!!1!!!!1
[censored]aaaaa aaaAAAAAAAAAAA
Cytować
 
 
0 #7 erox 2017-03-28 17:05
niepelnosprawne osoby mają prawo byc traktowan jak karzdy inny.Tak trzymac Pani Sylwio :D :D :D :D ;-) ;-) ;-) ;-)
Cytować
 
 
-5 #6 sdvDRS 2015-10-01 15:32
:sad:d :lol: :-| wfwef :oops: wfe :o fef :P f :-x f :zzz :sigh:
Cytować
 
 
-5 #5 sdvDRS 2015-10-01 15:31
Cytuję dfv:
\
:zzz :zzz :zzz :zzz :D :-) :lol: :D :-) :lol: :D :lol: :-) :-) :lol: :D :lol:

hFGZ
Cytować
 
 
-3 #4 dfv 2013-11-02 08:36
:D :-) :lol: :D :-) :lol: :D :lol: :-) :-) :lol: :D :lol:
Cytować
 
 
-6 #3 dfv 2013-11-02 08:35
\
:zzz :zzz :zzz :zzz :D :-) :lol: :D :-) :lol: :D :lol: :-) :-) :lol: :D :lol:
Cytować
 
 
+2 #2 Tomek 2013-05-31 14:15
Optymizm to podstawa, tak trzymać pani Sylwio:)
pozdrawiam serdecznie
Cytować
 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Wydarzenia Marzenia się spełniają... Wywiad z Sylwią Gajewską niepełnosprawną fotomedelką z pasją!

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl