Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Listopad 2022 Grudzień 2022 Styczeń 2023
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Księgi miejskie i wszystkie ważniejsze dokumenty dotyczące Ciechanowa spłonęły w pożarze w 1476 r.

Szukasz elektronarzędzi lub narzędzi ręcznych dla siebie lub swojej Firmy? Odwiedź sklep VISNAR Centrala Narzędziowa znajdujący się przy ul. Płońskiej 26 w Ciechanowie. Sprawdź ich ceny i rabaty.

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike TeamWyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty okres przygotowawczy. Dla kolarza okres ten jest od listopada do końca marca. Patrząc na wyniki sportowe zawodników T4B Bike Team można powiedzieć, że zawodnicy zimy nie przespali, ciężko trenowali i teraz spijają piankę z cappuccino . W tym roku postawiliśmy główny nacisk na dwa cykle wyścigów: kolarstwo górskie czyli Lotto Poland Bike Maraton i szosa czyli Kross Road Tour.
W cyklu Lotto Poland Bike Maraton po 8 wyścigach drużyna zajmuje 15 miejsce na 125 sklasyfikowanych drużyn. Świetnie w tym sezonie dla drużyny punktuje Radosław Kamiński, który z wyścigu na wyścig przyjeżdża w pierwszej piątce w swojej kategorii wiekowej. Należy docenić jego 1 miejsce w Radzyminie i 3 w Nadarzynie. Ponadto wysoki poziom prezentują: Arkadiusz Wyszkowski, Martin Fedor, Marcin Rogiński.
Miłym akcentem po pierwszych startach w MTB był wyścig szosowy Skoda Velo Toruń. Wyścig odbył się 8 maja, zorganizowany był przez Michała Kwiatkowskiego (Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku oraz drużynowy mistrz świata w jeździe na czas w barwach Etixx-Quick Step z roku 2013.). Frekwencja startujących była wysoka, bowiem na linii startu stanęło blisko 1,5  tysiąca zawodników. Nie mogło zabraknąć tam i nas. Po emocjonującym wyścigu odnotowaliśmy dwa sukcesy. Pierwszy to taki, że Sławek Sokolnicki zdobył 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a drugi to drużynowo zdobyliśmy 2 miejsce !!!
Pierwsze szlify „pure mtb” zdobyliśmy w ostatni weekend majowy podczas czterodniowej etapówki Beskidy MTB Trophy. 3 zawodników T4B Bike Team wystartowało w niezwykle trudnym i wymagającym wyścigu. O poziomie trudności imprezy niech świadczy fakt, że na 700 osób startujących aż 129 nie ukończyło wyścigu. Trophy są kwitowane w środowisku kolarskim jako „pure mtb” i w 100% podpisujemy się pod tym. Atmosfera, ludzie, doping są niepowtarzalne. Każda trasa etapu był zbudowana z wielką starannością aby zadowolić tych najbardziej wybrednych. Z dnia na dzień zmęczenie było coraz większe a profil trasy wydawał się coraz trudniejszy. Walczyliśmy z palącym słońcem, padającym deszczem i śliskimi zjazdami. Walczył organizm, walczyły mięśnie, walczyła głowa. Wróciliśmy wzmocnieni, bogatsi w wiedzę, technikę, a przede wszystkim zmotywowani do jeszcze większej pracy aby za rok znów pojawić się na linii startu.
Miłym zaskoczeniem są wyniki, które osiągamy w cyklu wyścigów szosowych Kross Road Tour. Jest to nasz debiut w wyścigach szosowych i tym bardziej z optymizmem patrzymy w przyszłość. Po trzech wyścigach zajmujemy drużynowo 2 miejsce na 40 sklasyfikowanych drużyn. Świetnie dla team’u punktuje Gabriel Girau, który w generalce zajmuje 1 miejsce w kategorii wiekowej i 3 w open. Równie dobrze spisuje Zbigniew Bober z 1 miejscem w generalce w kategorii wiekowej. Ponadto Sławek Sokolnicki zajmuje 10 miejsce i Arkadiusz Wyszkowski 12 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Przed zawodnikami do końca cyklu 4 wyścigi a nasz cel to walka o 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Świetne wyniki notujemy także w innych cyklach m.in. w Mazovia MTB Maraton, gdzie na wyróżnienie zasługuje dwóch zawodników Marcin Lange i Paweł Słupek. Paweł po 5 wyścigach w klasyfikacji generalnej zajmuje 2 miejsce w kategorii wiekowej M2, a Marcin 10 miejsce w kategorii M3.
Oprócz regularnych startów w zawodach jesteśmy aktywni także w innych przedsięwzięciach. Byliśmy odpowiedzialni za zbudowanie trasy i jej oznaczenie podczas zawodów Mazovia MTB w Ciechanowie 12 czerwca. Była to impreza, która przyciągnęła do Ciechanowa blisko 1000 osób. Braliśmy także udział w V Ciechanowskim Festiwalu Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, gdzie promowaliśmy nasze Stowarzyszenie – drużynę i zachęcaliśmy mieszkańców do uprawiania sportu, szczególnie kolarstwa.
Przed nami druga połowa sezonu, w której chcemy podnieść poziom wyników. Połowa, która będzie niezwykle intensywna, ciekawa i wyczerpująca, aby w październiku zameldować wykonanie zadania. Trzymajcie kciuki.

 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Ostatnie ogłoszenia

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Sport Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl