Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Październik 2021 Listopad 2021 Grudzień 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Mury zamku w XV w. podwyższono do wysokości 10 m, zaś baszty flankujące – do 20 m.

Szukasz elektronarzędzi lub narzędzi ręcznych dla siebie lub swojej Firmy? Odwiedź sklep VISNAR Centrala Narzędziowa znajdujący się przy ul. Płońskiej 26 w Ciechanowie. Sprawdź ich ceny i rabaty.

Najbliższy weekend w Ciechanowie: m.in. Festiwal Wolontariatu, Mazovia MTB Marathon

Najbliższy weekend w Ciechanowie: m.in. Festiwal Wolontariatu, Mazovia MTB MarathonOd piątku do niedzieli potrwają obchody 100-lecia ciechanowskiego harcerstwa, w sobotę zorganizowany zostanie Ciechanowski Festiwal Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, podczas którego odbędzie się Bieg Przeciwko Białaczce. Również na sobotę zaplanowany jest Rodzinny Rajd Rowerowy TPD oraz piłkarski dzień dziecka Akademii Piłki Nożnej Olimp. W niedzielę rowerzyści wystartują w Mazovia MTB Marathon.

Obchody 100-lecia ciechanowskiego hufca ZHP rozpoczną się w piątek 10 czerwca grą miejską „Wehikuł czasu”. W grze, która ruszy o godz. 8.00 z ul. 17 Stycznia i potrwa do godz. 15.00 wezmą udział drużyny składające się z harcerzy i uczniów. W sobotę w godz. 10.00-15.00 w COEK STUDIO odbędzie się Przegląd Piosenki Harcerskiej, a o godz. 20.00 w ogrodach przy ośrodku zorganizowane zostanie Ognisko Stulecia. W niedzielę o godz. 10.00 odprawiona będzie msza w kościele farnym, na 11.00 zaplanowany jest na zakończenie obchodów apel na placu Jana Pawła II.
Na placu Jana Pawła II w sobotę w godz. 11.00-16.00 zaplanowany jest V Ciechanowski Festiwal Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Nazwa tegorocznej edycji „Piątka z Wolontariatu” nawiązuje do pięciu głównych sfer, w których działają wolontariusze: sport, kultura, pomoc potrzebującym, edukacja oraz ochrona zdrowia. Na festiwalu zorganizowanym przez stowarzyszenie Ciechanowski Wolontariat, zaprezentuje się ponad 25 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych działających na rzecz mieszkańców Ciechanowa. Podczas festiwalu odbędą się konkursy i licytacje. O godz. 15.00 wystąpi zespół Katedra – finalista programu Must be the music.
W ramach festiwalu powstanie strefa antyrakowa, którą organizuje Karolina Kubicka, zmagająca się wcześniej z białaczką. O godz. 11.30 na ulicy Warszawskiej spod kwiaciarni wystartuje Bieg Przeciwko Białaczce. Będzie można się zapisywać na miejscu od godz. 10.30. Przewidziana jest rozgrzewka w formie jogi. W strefie antyrakowej będzie można przyłączyć się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, oddać ścięte włosy na peruki dla chorych na raka oraz wziąć udział w licytacjach charytatywnych (godz.14.00). Pojawi się również fotobudka. Dochód ze zdjęć (cena jednego zdjęcia to 5 zł) przekazany będzie, podobnie jak dochód z licytacji, na rzecz Fundacji Hematologii Rodziny Bogdani. Będą udzielane porady przez psychoonkologa przeprowadzona zostanie zbiórka zabawek (nowych - ze względu na obniżoną odporność chorych dzieci) i nakrętek, zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci. Tworzony będzie „mural” składający się z rysunków i słów otuchy dla chorych, z którego zrobiona będzie fotogaleria, która potem trafi na odział onkologiczno-hematologiczny ciechanowskiego szpitala.
W sobotę odbędzie się V Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ciechanowie. Uczestnicy rajdu spotkają się o godz. 9.00 na placu Jana Pawła II, następnie pociągiem dotrą do Gołotczyzny, gdzie zaplanowano zwiedzanie, gry i zabawy oraz śniadanie na trawie. Później w programie jest przejazd Gołotczyzna – Sarnowa Góra. Po poczęstunku przejazd trasą: Łebki Wielkie – Nużewko – do lasu Gołockiego – Pomnik – Nużewo – Bielin – Ciechanów. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Organizator zapewnia obsługę techniczną, medyczną, ubezpieczenie oraz poczęstunek. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 23 672 40 14 lub w siedzibie TPD przy ul. Powstańców Warszawskich 7A.
W sobotę o godz. 10.00 na stadionie MOSiR piłkarski dzień dziecka organizuje Akademia Piłki Nożnej Olimp Ciechanów. W programie znalazły się m.in. rozgrywki MINI EURO dla kategorii wiekowych U-8 i U-10, mecze towarzyskie drużyn U-12 i U-15, mecz reprezentacji rodziców, turniej dla najmłodszych zawodników z kategorii U-6 i U-8,rozgrywki rodzic i syn. Zaplanowano różne atrakcje, będą zjeżdżalnie dla dzieci oraz grillowanie.
W niedzielę 12 czerwca w odbędzie się Mazovia MTB Marathon. To największy cykl maratonów rowerowych MTB w Polsce, którego organizatorem jest były zawodowy kolarz Cezary Zamana. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Ciechanowa. Start i meta będą na błoniach zamkowych. Uczestnicy będą rywalizować na czterech dystansach: Hobby (8 km), Fit (32 km), Mega (52 km) i Giga (83 km). Dla najmłodszych zaplanowany jest wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie o godz. 12.00 pojawi się znana dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. W ramach wyścigu odbędzie się specjalna klasyfikacja mieszkańców Ciechanowa. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Prócz wyścigów zorganizowane zostaną atrakcje, zabawy i konkursy.
Na wyścig będzie można się zarejestrować w biurze zawodów w sobotę w godz. 14.00-17.00 oraz w niedzielę od godz. 8.00 do 11.30. Start na dystansie Hobby zaplanowany jest na godz. 10.20, start na pozostałych trzech dłuższych dystansach na godz. 11.30.
Regulamin, informacje o trasach, płatnościach i wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.mazoviamtb.pl

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Kultura i Rozrywka Najbliższy weekend w Ciechanowie: m.in. Festiwal Wolontariatu, Mazovia MTB Marathon

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl