Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Październik 2021 Listopad 2021 Grudzień 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Mury zamku w XV w. podwyższono do wysokości 10 m, zaś baszty flankujące – do 20 m.

Szukasz sprzętu do remontu mieszkania lub domu? Odwiedź sklep w centrum Ciechanowa przy ul. Płońskiej 26 - VISNAR Centrala Narzędziowa. Tam znajdziesz fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Weekend w Ciechanowie: m.in. Juwenalia, otwarcie sezonu kajakowego na Kanałach, Dzień Dziecka na zamku

Weekend w Ciechanowie: m.in. Juwenalia, otwarcie sezonu kajakowego na Kanałach, Dzień Dziecka na zamkuW piątek 3 czerwca odbędą się Juwenalia studentów PWSZ, gdzie jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Poparzeni Kawą Trzy. Tego dnia zaplanowana jest również XVI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia. W sobotę na boisku na błoniach zamkowych rozgrywane będą mecze w ramach cyklu Grand Prix Ciechanowa w siatkówce plażowej, a na zamku odbędzie się Dzień Dziecka. Również w sobotę, na Kanałach, rozpocznie się sezon kajakowy. Od piątku do niedzieli potrwają kolejne rozgrywki w ramach finałów XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Juwenalia organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową rozpoczną się o godz. 18.30. Na scenie na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich pojawi się zespół Suczysty oraz artyści spektaklu „Nie przejdziemy do historii”. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy. Artyści zapowiedzieli, że podczas koncertu kręcone będą ujęcia do teledysku „Kawałek do tańca”. Tuż przed ich występem prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński przekaże studentom symboliczny klucz do miasta. W studenckim święcie mogą wziąć udział nie tylko studenci. Wstęp jest bezpłatny. Juwenalia wpiszą się w obchody 15-lecia uczelni. W piątek o 9.30  w siedzibie PCK studenci zmierzą się w Zawodach Strzeleckich o puchar Dziekana Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie. O godz. 11.00 wraz z pracownikami uczelni i samorządowcami na stadionie MOSiR rozegrają mecz w piłkę nożną.
Piątek to dzień, na który zaplanowano XVI Olimpiadę Szkół Promocji Zdrowia „Nie daj się zwieść dopalaczom”. Wydarzenie organizowane przez Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, w którym wezmą udział uczniowie Szkół Promocji Zdrowia z Ciechanowa, Ostrołęki, Siedlec, Radomia, Płocka, Warszawy, odbędzie się w hali sportowej przy 17 Stycznia 60C w godz. 10.00 – 16.00. Zaplanowane są konkurencje sportowe, różnego rodzaju konkursy i pokazy. Szkoła Promocji Zdrowia to program finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zajęcia odbywają się na terenie szpitala. Prowadzone są wykłady, warsztaty, akcje, praktyczne działania na rzecz chorych i niepełnosprawnych. W roku szkolnym 2015/2016 w Ciechanowie w programie uczestniczy 257 uczniów – 6 klas z I LO im. Z. Krasińskiego oraz 3 klasy z II LO im. Adama Mickiewicza. Patronat nad piątkową olimpiadą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Ciechanowskiego i Prezydent Miasta Ciechanów.
W piątek o godz.15.00 ruszą kolejne rozgrywki w ramach finałów XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Będą kontynuowane w sobotę i niedzielę od godz. 9.30. W Szkole Podstawowej nr 4 w Ciechanowce – w mini koszykówce chłopców, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie – w piłce nożnej dziewcząt oraz w hali sportowej w Mławie – w mini piłce ręcznej dziewcząt. Ciechanów tegoroczne finały organizuje wspólnie z Ostrołęką. Ciechanów odpowiada za organizację rywalizacji dla finalistów ze szkół podstawowych, Ostrołęka – dla uczniów gimnazjów. W finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej biorą udział dziewczęta i chłopcy wyłonieni poprzez eliminacje w zawodach miejsko-powiatowych i półfinałach. Za organizację finałów odpowiada Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego, Szkolny Związek Sportowy Ziemia Ciechanowska oraz z ramienia Urzędu Miasta Ciechanów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Wydarzenia patronatem objął prezydent Krzysztof Kosiński oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
W sobotę o godz. 9.00 na boisku na błoniach zamkowych rozpocznie się Grand Prix Ciechanowa w siatkówce plażowej. To pierwszy z cyklu Grand Prix Ciechanowa, który organizowany jest przez klub KS Zamek Ciechanów pod patronatem prezydenta miasta. Kolejne turnieje w ramach cyklu planowane są na 2 i 30 lipca oraz na 20 sierpnia. W każdym turnieju weźmie udział 8 par. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna cyklu, która wyłoni najlepsze pary.
W godzinach 12.00-18.00 trwać będzie Dzień Dziecka na Zamku Książąt Mazowieckich, organizowany przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO oraz Urząd Miasta. W programie o godz. 12.30 znalazł się koncert „Stwora Głodomora”, o godz. 13.30 pokaz Taekwon-Do, o 14.00 pokazy balonowe, o 16.30 spektakl „Marzenia do spełnienia”. Dodatkowe atrakcje to wioska słowiańska, bańki mydlane, dmuchańce i pyszności.
W sobotę o godz. 11.00 rozpocznie się sezon kajakowy na Kanałach. Utworzona została przystań. Będzie można wypożyczać kajaki we wszystkie soboty i niedziele w godzinach 11.00 – 18.00 do końca sierpnia. Półgodzinne wypożyczenie dla mieszkańca Ciechanowa będzie bezpłatne. Przed ponad 30 laty kajaki były atrakcją ciechanowskich Kanałów. Miasto postanowiło teraz wrócić do tego pomysłu. Jakiekolwiek inwestycje i działania na tym terenie są możliwe po jego przejęciu od TKKF. Korzystanie z kajaków będzie objęte regulaminem, nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy ciechanowskiego WOPR.
Przy okazji oficjalnego otwarcia sezonu kajakowego na Kanałach prezydent Krzysztof Kosiński w sobotę o godz. 14.00 symbolicznie przekaże kluczyki do samochodu dla WOPR-u, którego zakup dofinansował Urząd Miasta kwotą 15 tys. zł. Nissan Navara z napędem 4x4 przystosowany jest do pracy w terenie ciężkim. Wykorzystywany może być między innymi podczas patroli brzegów zbiorników wodnych, w akcjach ratunkowych, na terenach popowodziowych. To auto z przestrzenią ładunkową do przewożenia sprzętu ratowniczego oraz przenośnej podręcznej pomocy przedmedycznej. Posiadanie tego rodzaju auta przez WOPR konieczne jest do wypełniania obowiązków wymienionych ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Kultura i Rozrywka Weekend w Ciechanowie: m.in. Juwenalia, otwarcie sezonu kajakowego na Kanałach, Dzień Dziecka na zamku

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl