Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Wrzesień 2021 Październik 2021 Listopad 2021
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Wizerunek św. Piotra został obrany za herb Ciechanowa, ponieważ miasto otrzymało przywilej lokacyjny od księcia Janusza I w święto św. Piotra, w 1400 roku.

Spawarki, wiertarki, młotki oraz inne narzędzia do swojej Firmy znajdziesz w Centrali Narzędziowej VISNAR. Duże rabaty

Wycieczka rowerowa po okolicach Ciechanowa

Wycieczka rowerowa po okolicach CiechanowaJeśli nie macie pomysłu na spędzenie nadchodzącego weekendu w Ciechanowie mamy dla Was propozycję wybrania się na wycieczkę rowerową po okolicach Ciechanowa! Dziś publikujemy pierwszą opracowaną wycieczkę do lasu gąseckiego i śmiecińskiego.

Główną atrakcją proponowanej wycieczki rowerowej jest żwirownia z punktem widokowym w lesie gąseckim oraz maszt telewizyjny w lesie śmiecińskim, który dla ciechanowian jest tym, czym dla paryżan wieża Eiffla (w przenośni oczywiście). Długość wyznaczonej trasy to ok. 15 km. Orientacyjny czas jej przejazdu na rowerze 1,5 godz. Pomimo tego, że trasa jest krótka częste podjazdy mogą dać się we znaki uczestnikom o słabszej kondycji fizycznej. Z tego powodu wycieczkę można rozbić na dwie części. Podczas pierwszej wycieczki udać się tylko do lasu gąseckiego, a podczas następnej tylko do lasu śmiecińskiego. Droga na wyznaczonej trasie jest dobra, do tego mało ruchliwa przez co względnie bezpieczna.

Proponowana trasa wycieczki:

Pl. Kościuszki – ul. 3-go Maja – ul. Augustiańska – ul. Fabryczna – ul. Przytorowa – ul. Widna – ul. Leśna – ul. Słoneczna – las gąsecki – ul. Leśna – ul. Hubala – las śmieciński – ul. Monte Cassino – ul. Graniczna – ul. Szumna – park M. Konopnickiej – ul. 3-go Maja – pl. Kościuszki

Mapka rowerowa

Naszą wycieczkę rowerową proponuję rozpocząć z pl. Kościuszki. Po przejechaniu ok. 100 m ul. 3-go Maja skręcamy w lewo w ul. Augustiańską. Po prawej stronie mijamy kościół. Po przejechaniu ok. 300 m wjeżdżamy w dróżkę biegnącą wzdłuż stadionu (200 m). Przejeżdżamy przez kładkę na rzece Łydyni, skręcamy w prawo (100 m) i w lewo do ul. Fabrycznej (100 m). Następnie kierujemy się wzdłuż torów kolejowych w stronę wiaduktu (300 m). Za wiaduktem przejeżdżamy na drugą stronę torów na ul. Przytorową. Prawdopodobnie już niedługo przejazd na drugą stronę torów będzie możliwy tylko kładką, która została wybudowana jakieś 100 m za przejazdem kolejowym a ok. 200 m za wiaduktem. Następnie skręcamy w lewo w ul. Widną (600 m), która przechodzi w ul. Leśną. Jedziemy prosto ok. 1,5 km. Tuż przed granicą miasta Ciechanów skręcamy w prawo w ul. Słoneczną. Jedziemy ok. 700 m do lasu gąseckiego. Do lasu wjeżdżamy na początku dosyć stromym podjazdem biegnącym wzdłuż drogi którą jechaliśmy. Po dojechaniu do żwirowiska można zrobić sobie krótki odpoczynek.

Dalej jedziemy wzdłuż skarpy nad żwirowiskiem (ok. 50 m). Pagórkowata ścieżka poprowadzi nas po łuku w lewą stronę (ok. 100 m). Podjeżdżamy pod górkę (50 m) a potem jedziemy przez cały las prosto (800 m). Powinniśmy wyjechać na drogę będącą przedłużeniem ul. Leśnej jakieś 100 m przed pętlą autobusową. Kierujemy się w stronę Ciechanowa. Po przejechaniu ok. 1 km na wysokości ogródków działkowych skręcamy w prawo w ul. Hubala. Drogą tą dojeżdżamy do lasu śmiecińskiego (400 m) z charakterystycznym masztem telewizyjnym.

Do lasu wjeżdżamy przez parking i jedziemy prosto ok. 400 m. Na skrzyżowaniu leśnych dróg wjeżdżamy w tę środkową i zjeżdżamy z górki ok. 500 m. Tu skręcamy w lewo i wjeżdżamy stromym podjazdem (50 m). Wyjeżdżamy na chwilę z lasu, kierujemy się w lewo i po przejechaniu ok. 150 m ponownie wjeżdżamy do lasu. Po dojechaniu do masztu telewizyjnego (400 m) skręcamy w drogę wyłożoną płytami betonowymi, która poprowadzi nas do ul. Monte Cassino (300 m). Ulicą Monte Cassino jedziemy ok. 800 m a potem wjeżdżamy w dróżkę będącą jej przedłużeniem. 500 m za kościołem skręcamy w lewo w ul. Graniczną. Po przejechaniu ok. 400 m mijamy sklep, jedziemy jeszcze 50 m i skręcamy w prawo w ul. Szumną, którą dojeżdżamy do przejścia kolejowego przez które już wcześniej na tej wycieczce przejeżdżaliśmy (400 m). Po przejechaniu na drugą stronę torów przejeżdżamy pod wiaduktem (obok filarów wiaduktu) i wjeżdżamy w dróżkę prowadzącą do parku im. M. Konopnickiej (100 m). Jadąc prosto ok. 500 m wyjeżdżamy tuż przy moście 3-go Maja. Przejeżdżamy przez rzekę i jadąc ul. 3-go Maja (500 m) dojeżdżamy do pl. Kościuszki skąd zaczęliśmy naszą wycieczkę.

Życzymy udanej wycieczki!

 

Komentarze 

 
0 #1 karol 2013-03-29 09:56
Chcialam zapytac kto bedzie przewodnikiem wycieczki?
Cytować
 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Kultura i Rozrywka Wycieczka rowerowa po okolicach Ciechanowa

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl