Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Maj 2022 Czerwiec 2022 Lipiec 2022
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Wizerunek św. Piotra został obrany za herb Ciechanowa, ponieważ miasto otrzymało przywilej lokacyjny od księcia Janusza I w święto św. Piotra, w 1400 roku.

Szukasz elektronarzędzi lub narzędzi ręcznych dla siebie lub swojej Firmy? Odwiedź sklep VISNAR Centrala Narzędziowa znajdujący się przy ul. Płońskiej 26 w Ciechanowie. Sprawdź ich ceny i rabaty.

Bezpieczne ferie 2016

Bezpieczne ferie 2016Tegoroczne ferie zimowe na Mazowszu rozpoczynają się 13 lutego i potrwają do 26 lutego. Doświadczenia ubiegłych lat wskazują, że można się spodziewać w tym czasie wzmożonego ruchu pojazdów związanego z wyjazdami na zimowy wypoczynek.
Dla policjantów będzie to czas wytężonej pracy -- kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autokarów przewożących dzieci ale też spotkania z uczestnikami zimowisk i ich opiekunami ,podczas których funkcjonariusze będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Do podstawowych zadań policjantów drogówki należy w tym okresie kontrola autokarów. Funkcjonariusze będą sprawdzać ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Skontrolują kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych od nich dokumentów. Sprawdzą też, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

Do tego by podróż dziecka autobusem była bezpieczna, w znacznym stopniu mogą się przyczynić rodzice i opiekunowie. Policjanci przypominają o pewnych zasadach, do których powinni się stosować:
-sprawdź dokładnie przewoźnika -- od kiedy działa firma, na jaką skalę działa, czy zapewnia odpowiednie ubezpieczenie i zastępczy transport w przypadku awarii
-poproś policjantów ruchu drogowego lub funkcjonariuszy ITD o skontrolowanie pojazdu, którym dziecko będzie podróżowało oraz jego kierowcy
-zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość   kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty
-wezwij Policję, jeśli tylko stan techniczny pojazdu (łyse opony, popękane szyby, wyciek oleju) lub zachowanie kierowcy (wyczuwalna woń alkoholu, bełkotliwa mowa) budzą wątpliwości
Warto też przypomnieć dzieciom zasady poruszania się pieszych po drogach, zwłaszcza w warunkach złej widoczności oraz gdy drogi są śliskie i zaśnieżone. Muszą mieć świadomość, że pieszy o zmroku jest przez kierowców słabiej dostrzegany, a droga zatrzymania samochodu na śliskiej nawierzchni jest znacznie dłuższa. Warto też zwrócić uwagę, że przechodzenie przez ulicę w porze zimowej powinno być wykonywane przez dziecko ze szczególną ostrożnością, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, czy przy zapalonym zielonym świetle dla pieszego.
Należy pamiętać również o tym, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Odblaski warto używać nie tylko tam, gdzie nakazują tego przepisy ale zawsze i wszędzie, gdy droga jest nieoświetlona.
Bezpieczeństwo podróżowania własnym samochodem w tym okresie zależy przede wszystkim od jego odpowiedniego przygotowania i wyposażenia.
- podsatwową sprawą są opony na zimowe. Nie trzeba nikogo przekonywać, że „opony zimowe” doskonale sprawdzają się podnosząc bezpieczeństwo, mimo to zdarzają się przypadki używania opon letnich w okresie zimowym.
- przed wyjazdem należy usunąć śnieg i lód z dachu, szyb, reflektorów oraz nadwozia co powoduje lepszą widoczność, a także nie narazi innych użytkowników na niebezpieczeństwo związane z odrywającymi się w czasie jazdy i spadającymi odłamkami lodowymi.
- dostosowujemy prędkość do warunków drogowych. Wiele osób myli prędkość dozwoloną na danym odcinku z dostosowaniem jej do warunków.
- zachowujemy bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego czyli taką, która pozwoli nam skutecznie zahamować. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza zimą.
- należy dostosować technikę jazdy: nie wykonujemy gwałtownych manewrów czy nieuzasadnionego gwałtownego hamowania
Zadbajmy wspólnie by wypoczynek naszych dzieci był radosny i bezpieczny i pamiętajmy, że zawsze czy to podczas podróży czy też   podczas wypoczynku w sytuacjach gdy jest to potrzebne zawsze można się zwrócić o pomoc do policjantów.
Mazowieccy policjanci życzą radosnych i bezpiecznych ferii!

Aby sprawdzać, zwłaszcza przed podróżą autobusy, które będą przewozić dzieci w województwie mazowieckim przygotowano miejsca, gdzie można będzie te kontrole przeprowadzić.

W Ciechanowie wyznaczyliśmy dwa miejsca gdzie policjanci będą dokonywać kontroli autokarów. Jest to parking przy ul. 17 stycznia przed krytą pływalnią oraz przy ul. Płockiej gdzie znajduje się zajezdnia autobusów. Ferie już blisko dlatego już dziś zachęcamy rodziców oraz opiekunów wycieczek do zgłaszania takich kontroli. Wtedy będziemy wiedzieli czy autokar jest sprawny technicznie czy posiada aktualny przegląd a także czy kierowca jest trzeźwy i posiada odpowiednie dokumenty.

 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Kronika policyjna Bezpieczne ferie 2016

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl