Portal miasta Ciechanów - eciechanow.pl

Reklama

Taxi Ciechanów - 797 797 673

  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów
  • Kino Ciechanów

Kalendarz imprez

Sierpień 2020 Wrzesień 2020 Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Wycieczki po Ciechanowie i okolicach

Klub Biegacza Promyk Ciechanów

Niezbędnik Turysty

Ciekawostki historyczne

Księgi miejskie i wszystkie ważniejsze dokumenty dotyczące Ciechanowa spłonęły w pożarze w 1476 r.

Szukasz sprzętu do remontu mieszkania lub domu? Odwiedź sklep w centrum Ciechanowa przy ul. Płońskiej 26 - VISNAR Centrala Narzędziowa. Tam znajdziesz fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Ciechanowianka oszukana metodą „na wnuczka” i „na policjanta”

Ciechanowianka oszukana metodą „na wnuczka” i „na policjanta”Ciechanowska policja odnotowała kolejne oszustwo metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Tym razem 81-letnia mieszkanka Ciechanowa padła ofiarą przestępstwa, przekazała oszustom kwotę 6.000 zł. Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy modyfikują jednak swoje działania. W ostatnim czasie najczęściej wykorzystywane jest zaufanie społeczne do funkcjonariuszy Policji.

27 września br. do 81-letniej mieszkanki Ciechanowa na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, mówiąc do kobiety: „Cześć babciu”. Mężczyzna powiedział, że miał wypadek samochodowy, przebywa na policji i może wyjść po wpłaceniu kaucji. Kobieta powiedział, że ma tylko 6 tys. zł. Mężczyzna odpowiedział, że może być i prosił, żeby kobieta nikomu o tym nie mówiła, po czym powiedział, że przekazuje słuchawkę „Komendantowi Policji”. „Komendant” powiedział kobiecie, że już wypisuje zwolnienie jej wnuczka, pytając jednocześnie czy kobieta ma biżuterie lub dolary. Kobieta odpowiedziała, że nic takiego nie posiada. Potem powiedział, aby kobieta włożyła pieniądze do koperty, zakleiła i napisała nr sprawy, po kopertę zgłosi się mężczyzna. W trakcie prowadzonej rozmowy zabrzmiał dzwonek domofonu, kobieta otworzyła, po czym uchylając drzwi mieszkania przekazała kopertę mężczyźnie. Po tym fakcie kobieta powróciła do telefonu, jednak połączenie zostało przerwane. Po kilku godzinach od zaistniałego zdarzenia kobieta nawiązała kontakt telefoniczny z rodziną, która poleciła niezwłocznie zawiadomić Policję.

Tego samego dnia jeszcze czworo mieszkańców Ciechanowa otrzymało podobne telefony. Jednak obywatele wykazali się rozwagą, nie przekazali oszustom żadnych pieniędzy i niezwłocznie zawiadomili Policję.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców o czujność i rozwagę gdyż sprawcy oszustw bardzo często modyfikują swoje metody działania oraz legendy przedstawiane ofiarom.

Pamiętajmy!

Sposobów na takie i podobne oszustwa jest coraz więcej i wciąż przestępcy je modyfikują. Przede wszystkim należy zachować ostrożność i rozwagę.
W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy jakiejkolwiek formie.

Apelujemy też do osób, które opiekują się swoimi rodzicami, dziadkami, o to, by mówili im o takiej możliwości zaistnienia oszustwa. Chodzi o to, by sytuacja, z którą się spotkają nie była dla nich nowa. Wtedy ta metoda nie zadziała.

Apelujemy również do pracowników banku i placówek bankowych o ostrożność i czujność, zwłaszcza w sytuacji, gdy przychodzi osoba w podeszłym wieku i prosi o wypłacenie dużej sumy pieniędzy.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa natychmiast powiadommy najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

W dniu 27.09.2016r. funkcjonariusze ciechanowskiej Komendy nałożyli 10 mandatów karnych na kierujących pojazdami, zatrzymali 2 dowody rejestracyjny. Na terenie powiatu doszło do 2 kolizji drogowych.

We wtorek 27 września br. ciechanowscy policjanci prowadzili działania prewencyjno – kontrolne : „Bezpieczny Niechroniony” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego oraz rowerzystów, którzy stanowią grupę szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub doznania ciężkich obrażeń w wypadkach drogowych. W trakcie działań policjanci wykryli 18 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, 2 wykroczenia popełnione przez pieszych oraz 1 przez rowerzystę.  Wykroczenia popełnione przez kierujących polegały głównie na nieprawidłowym przejeżdżaniu przejść dla pieszych, natomiast wykroczenia popełnione przez pieszych polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Wykroczenie popełnione przez rowerzystę polegało na kontynuowaniu jazdy wzdłuż przejścia dla pieszych Wobec osób naruszających przepisy o ruchu pieszych mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki, w tym wobec kierujących 11 mandatów karnych, 5 pouczeń oraz 4 wnioski do Sądu Grodzkiego. Wobec pieszych zastosowano pouczenia.

aspirant sztabowy Bożena Kuklak

 

Kultura i Rozrywka

Trzeci koncert sylwe…

Trzeci koncert sylwestrowy w PCKiSz

Trzeci już koncert sylwestrowy z muzyką klasyczną,...

Koncert Noworoczny: …

Koncert Noworoczny: „Najpiękniejsze melodie świata”

Koncert Noworoczny odbędzie się w niedzielę 8 styc...

25 Finał Wielkiej Or…

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2017 roku po raz kolejny zagra Wielka ...

Jesień Poezji chłodn…

Jesień Poezji chłodna, ale gorąca od serc

Zakończyła się kolejna, już XXI Ciechanowska Jesie...

W sobotę trzeci sean…

W sobotę trzeci seans Kina Letniego na błoniach zamkowych

W najbliższą sobotę, 6 sierpnia,  odbędzie się trz...

13 sierpnia Lato z R…

13 sierpnia Lato z Radiem w Ciechanowie

W sobotę, 13 sierpnia, na ciechanowskich błoniach ...

Sport

Międzywojewódzkich M…

Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF w Ciechanowie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF...

Oświadczenie Prezesa…

Oświadczenie Prezesa Zarządu MKS Ciechanów

Miejski Klub Sportowy Ciechanów zajął stanowisko w...

MPKS Orka Ciechanów …

MPKS Orka Ciechanów z medalami Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu

W dniach 15 – 17 lipca nasi juniorzy walczyli na L...

Podsumowanie pierwsz…

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team

Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty o...

XXIX Mistrzostwa Pol…

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF - Biała Podlaska 10-12.06.2016

Dwa złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale przywieźli...

Łucja Oleszczuk Mist…

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mi...

Najbliższe imprezy

There are no upcoming events currently scheduled.

Przyjaciele portalu

Sponsor konkursu

Gadżety i prezenty, które rozdajemy w konkursach dostarcza Hurtowania Gadżetów  Hurt.Handlosfera.pl. Prowadzisz sklep z prezentami? Sprawdź ich ofertę.

Home Aktualności Kronika policyjna Ciechanowianka oszukana metodą „na wnuczka” i „na policjanta”

Kontakt

Właściciel MaxLive.pl
info@maxlive.pl, www.maxlive.pl
tel. 665 029 762
Kontakt z Redakcją:
redakcja@eciechanow.pl
Dział reklamy:
reklama@eciechanow.pl