Ciekawostki historyczne

Wzniesienie zamku w Ciechanowie przez Siemowita III było podyktowane względami militarnymi, gdyż Ciechanów graniczył z Państwem Krzyżackim.

Szukasz sprzętu do remontu mieszkania lub domu? Odwiedź sklep w centrum Ciechanowa przy ul. Płońskiej 26 - VISNAR Centrala Narzędziowa. Tam znajdziesz fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Niepodległościowe bieganie

Niepodległościowe bieganieW sobotę 10 listopada na Krubinie odbył się Ogólnopolskie Biegi Przełajowe z Okazji Odzyskania Niepodległości. Biegi zostały przeprowadzone dla kobiet i mężczyzn dla różnych roczników. Na Krubinie licznie stawiła się młodzież szkolna oraz dorośli.

Jednym z organizatorów biegu był Klub Biegacza Promyk Ciechanów. Do biegów przystąpiło 95 osób w różnym wieku i płci. Kilka minut po godzinie 11:00 rozpoczęły się pierwsze zawody. Na linie startu stanęli najmłodsi, którzy do pokonania mieli dystans 1000 metrów. Mimo wiatru i niskiej temperatury sportowcy walczyli do końca. Po zakończeniu biegów na dystansie 1000 metrów przyszedł czas na rocznik 1994 i starszy. Chłopcy i dziewczęta musiały pokonać dłuższy dystans 2000 metrów. Do biegu przystąpiły 2 dziewczyny i 2 chłopaków.
Ostatnim biegiem był bieg na dystansie 5000 metrów. W biegu wzięło udział siedmiu zawodników Klubu Biegacza Promyk Ciechanów. Wśród kobiet na pierwszym miejscu podium stanęła Aneta Turalska z klubu TKKF Kubus Sierpc. Dwa miejsca na męskim podium przypadły zawodnikom ciechanowskiego klubu. Andrzej Piechan i Włodzimierz Piechan zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Na szczycie podium stanął Cezary Mysera z TKKF Płock.
Po zakończeniu zawodów odbyło się spotkanie biegaczy TKKF Promyk Ciechanów w siedzibie klubu. Na spotkaniu zostało podsumowane tegoroczne Grand Prix Ciechanowa w biegach na przełaj. Uczestnicy odebrali nagrody z rąk prezesa klubu Pana Mieczysława Moledy oraz viceprezesa Zenona Lewandowskiego.